Start
Kosztorys


Znaczna część osób mających na co dzień niewielką styczność z problematyką kosztorysów jest przekonana, że kosztorys ma na celu jedynie wycenę wartości inwestycji czy robót budowlanych. Tymczasem kosztorys ma znacznie więcej zastosowań, a na jego podstawie można uzyskać wiele cennych informacji.

A zatem co to jest kosztorys? Jakie są jego zastosowania? Wreszcie, jakie są podstawy kosztorysowania? Na te i inne pytania postaramy się udzielić odpowiedzi na stronach niniejszego serwisu.

 
Co to jest kosztorys? PDF Drukuj Email

Kosztorys jest zestawieniem ilości i wartości przewidzianych do wykonania lub wykonanych robót związanych z realizacją obiektu budowlanego lub wykonaniem robót budowlanych

 
Zastosowania kosztorysu PDF Drukuj Email

Kosztorys ma wiele zastosowań, począwszy od finansowania inwestycji, a skończywszy na organizacji przebiegu robót budowlanych. Jakie są zatem szczegółowe zastosowania kosztorysu?

Więcej…
 
Podstawy sporządzania kosztorysów PDF Drukuj Email

Jakie są akty prawne regulujące problematykę związaną z kosztorysami? Jakie są podstawy kosztorysu inwestorskiego, ofertowego i innych?

Więcej…
 
Metody kalkulacji kosztorysów PDF Drukuj Email

Obecnie istnieją dwie metody kalkulacji kosztorysów:

 
Metoda kalkulacji uproszczonej PDF Drukuj Email

Metoda kalkulacji uproszczonej ma największe zastosowanie przy sporządzaniu kosztorysów inwestorskich, choć nie tylko. Na czym polega?

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2